اخبار

نکاتی درباره لباس کار

ضرورت وجود لباس کار


لباس کار به منظور جلوگیری ازحوادثی مانند ضربه و جلوگیری از سوختن و احتراق وبرق گرفتگی و در کل از این قبیل حوادث و اتفاقات احتمالی بسیار ضرورت دارد واز اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .انتخاب انواع جنس لباس کاروابسته به عوامل مختلفی از جمله وضعیت جوی و آب و هوا(سرما وگرما) وچه ساعاتی از شبانه روز (کار کردن در تاریکی و روشنی) وهمچنین رنگ لباسکار نیز بسیار مهم می باشد برای مثال کارگران راه سازی که در هنگام شب در جاده ها کار می کنند باید با لباسکار هایی با رنگهایی که مورد توجه رانندگان قرار می گیرد تا از وقوع تصادفات و آسیب رسیدن به افراد جلوگیری شود.
 

 

نکاتی درباره لباس کار

 

 

لباس کار باید چه ویزگی هایی داشته باشد؟

1-لباس کار حتما باید سایز واندازه بدن باشد.
2-لباسکار باید بدون هیچ پارگی و زدگی باشد.
3-استفاده از هرگونه مواد قابل اشتعال در تولید لباس کار اکیدا ممنوع می باشد.
4-لباسهای نسوز در برابر آتش سوزی باید دارای کلاه کار،کفش کار ودستکش کار باشند.
5-اگر کارکنان در هنگام کا آستین هایشان را بالا می زنند باید حتما از لباسکار با آستین کوتاه استفاده کنند.
 

نکاتی درباره لباس کار

 

‎ منافع کارکنان از پوشیدن لباس کار فرم  یکدست


در مرحله  اول از نگرانی های کارمندان برای پوشیدن لباس روتین کار کم می شود. همچنین لباس کار یکدست در محل کار حس برابری و کار گروهی توام ایجاد می کند. در نتیجه کارمندانی شادتر، با ظاهری جذاب برای شرکت بوجود می آید و کارکنان خوشحال بهره وری شرکت را (که یکی از منافع کارفرمایان است) بالا می برند.
با توجه به مطالعه انجام شده توسط شرکت Bright Horizons، تقریبا ۶۶ درصد از کارمندان با رضایت شغلی بالا به طور مداوم در محل کار خود مشغول بکار هستند و حتی در ساعت اضافی در محل کار   می مانند.

نکاتی درباره لباس کار

 

ادامه مطلب

تی شرت کار و لباس کار

  بهترین لباس کار و تیشرت کار:

برای اینکه به راحتی بتوانید کارهای خود را به نحوه احسند انجام دهید و به خود آسیب نرسانید باید قوانین‌هایی را رعایت کنید.
این قوانین مثل پوشیدن لباس کار در محل کار و استفاده از عینک ایمنی و استفاده از پیش بند برای جلوگیری از پرتاب شدن وسیله بر روس لباس که باعث خراب شدن آن شود یا آسب برساند به فرد و حتی استفاده از کفش ایمنی برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به پا و حتی از پرتاب شدن چیزی بر روی پا جلوگیری می‌کند. و این باعث می‌شود که در کار به خود آسیب نرسانید.
این که در کار چه نوع لباس کاری و در هر محل کار چه سبکی و چه مدل از این لباس کارها باید استفاده کرد. میهن دوخت شما را برای این کار راهنمایی می‌کند.
هر لباس کار از جنس‌های مختلفی تهیه می‌شود به علت آنکه هر صنعتی لباس مخصوص و در مدل‌های مختلف باید تهیه شود. نس های آن باید طوری باشد که در آن صنعت که فعالیت دارید دچار اذیت نشوید و دست و پا گیر نباشد. و فرد بتواند به راحتی با آن لباس کار به فعالیت خود ادامه دهد.

تی شرت کار و لباس کار

 


لباس کار میهن دوخت با در نظر گرفتن این که صنعت شما به نوع جنسی از لباس کار و چه مدل از آن احتیاج دارد شما با قیمت مناسب به بازار عرضه می‌کند.
اصولی‌ترین کاری که باید در صنعت کاری به کار رود استفاده از وسایل امنیتی است که باید در آن دقت کرد مخصوصا در کار صنعتی که خطرات زیاد در آن وجود دارد مثل جوشکاری، برشکاری، معدن، و... که خطرات در آن کار زیاد است و باید نحوه پوشیدن لباس‌ها درست و مناسب باشد و جنس آن طوری باشد برای هر صنعتی که مواردهای احتمالی هم بر روی فرد اثر نگذارد.
مانند جوشکاری بایدغیر پوشش لباس از عینک امنیتی استفاده کرد و همینطور از دستکش هایی که اشعه ها بر روی پوست دست آسیب نرساند. و همین روال را هم باید در صنعت برشکاری هم استفاده کرد ولی در معادن باید از کلاه ایمنی هم استفاده کرد. خیلی از مواردها وجود دارد که باید د ر کار رعایت کرد.
در هر محیطی اصول این کار این است که باید از قوانین آن اطلاعت شود تا صنعت بتوانند در روند کار خود پیشرفت داشته باشد. و اگر اصول کار را رعایت کنند می‌توانند در همه مراحل کار چیشرفت داشته باشند.
 
 
 

ادامه مطلب

تی شرت کار

با در نظر گرفتن هر دسته از گروه کاری هر کدام احتیاج به پوشش خاصی دارند لزوما فقط برای شغل‌های صنعتی نیست بلکه برای تمامی شغل‌ها ایجاد می‌کند و هر کدام یک شکل و فروم خاص دارند که همه باید آن را رعایت کنند. این پوشش هم می‌تواند برای امنیت شخص باشد و هم پوشش اسلامی و یکدست که با در نظر گرفتن شغل و هوا آن را طراحی می‌کنند. برای بعضی شغل‌ها که هم طبقه هستند بسته به رتبه و کارکرد شخص آن را طراحی می‌کنند مانند پزشکی که هر کادری طبق پست که به آن محبل شده است و طبقه بندی شده لباس کار هر کدام فرق دارد و برای گروه‌های صنعتی هم به همین منوال است که برای هر کدام از شغل‌ها بسته به امنیت و سلامت شخص مهم است طراحی می‌کنند و اشخاص باید رعایت کنند. مانند لباس کار برای جوشکاری نه تنها باید تی شرت کارمناسب این کار راه بپوشند بلکه باید از محافظ‌های دیگر هم استفاده کنند مانند کفش کار و عینک جوشکاری و شغل مکانیکی باید لباس و کفش کار بپوشند با این تفاسیر برای هر شغل بسته به کار و محیطی کاری آن لباس کار فرق می‌کند.

 تی شرت کار

 


با افزایش و کیفیت نامرغوب در این صنعت تولید  تی شرت کار  ما به شما لباس کار میهن دوخت را معرفی می‌کنیم که می‌توانید از کیفیت و قیمت آن در مقایسه با بازار کار تولیدی لباس کار مطمئن باشید.

ادامه مطلب

نکات ایمنی در محیط کار:

ایمنی به این معنی است که انسان را از صدمات احتمالی محفاظت کند و در برابر صدمات پیشگیری کند. به عنوان مثال برای جلوگیری از استفاده کارگران مواد سمی باید از ماسکهای حفاظتی استفاده کنند تا از آن هوا استشمام نکنند. و یا می‌توان برای وسایل ایمنی لامپهای ایمنی معدن‌ها را نام برد.

هدف از رعایت کردن مقررات ایمنی و دستورات مربوطه، بوجود آمدن محیط سالم با لباس کار برای کارگران بدون ترس از خطرات به کار خود ادامه دهند.

نکات ایمنی در محیط کار:

 


روزگاری فروش خوب، تعداد کارکنان زیاد، بزرگ بودن کارخانه‌ها باعث این می‌شود که به آن شرکت افتخار می‌کردند.
در مدیریت جدید مهارت کارگر خط تولید و نیز شرایط تولید و محیط کارخانه و کیفیت تولید محصول است که باعث می‌شود فروش و سود شرکت افزایش یابد.
روش هایی وجود دارد که می‌توانیم این شرایط را بهتر کنیم، مانند: علامت گذاری و نوشتن مشخصات موادها و یا قطعاتی که در داخل قوطی‌ها و یا بشکه‌ها وجود دارد. باید لوازم ضروری از لوازم غیرضروری جدا شود و وسائل غیرضروری از محیط کار دور نگه داشته شود. ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده و کف سالن‌ها بعد از هر شیفت تمیز شود. اقلام پر مصرف در نزدیکی محل مصرف کارکنان قرار داده شود. برای نظافت و بهداشت شخصی کارگران باید یک برنامه مرتب وجود داشته باشد.

نکات ایمنی در محیط کار:

 


با توجه به نکاتی که برای شما توضیح داده‌ایم می‌توانیم به شما یک شرکت معتبر برای ایمنی کارخانه خود معرفی کنیم.
لباس کار دوخت میهن دوخت با بیش از چندین سابقه در این صنعت می‌تواند به شما کمک کند تا یک محیط ایمن را به وجود بیاورید.
برای اطلاعات بیشتر با این شماره   می‌توانید تماس بگیرید.
 

ادامه مطلب

تیشرت تبلیغاتی(میهن دوخت)

تیشرت تبلیغاتی چیست؟

امروزه کسانی که می‌خواهند شناخته بشوند در عموم هدیه تبلیغاتی پخش می‌کنند. با این کار شما با عرضه تبلیغات، کالا و خدماتی را که ارائه می‌کنید را به مردم معرفی می‌کنند. آن هدیه تبلیغاتی


ادامه مطلب

بعضی از صنعت‌‌ها باید به غیر از لباس کار مخصوص از پیش بند محافظتی

لباس کار یک نوع لباس فرم است که باید برای امنیت خود از آن حتما استفاده کنند و هر جایی معیار‌های خاصی باید رعایت شود. در لباس کار از موادی باید استفاده شود که مربوط به آن صنعت باشد هر یک از صنعت ها که در آن لباس کار استفاده می‌شود فرق دارد باید طوری باشد که هر یک از آنها در محیطی قرار می گیریند دجار صدمه نشوند و از آنها محافظت کند.

ادامه مطلب

وسایل حفاظتی

وسایل حفاظتی مناسب انواع مشاغل

1.کارگر برق کار و مخابرات :

کلاه ايمنی ، دستکش و کفش ايمنی عايق الکتريسيته است و در صورت لزوم کمربند ايمنی ، ابزار کار با دسته های عايق الکتريسيته .

2. کارگر ساختمانی :

دستکش لاستيک ، کفش ايمنی ، کلاه ايمنی و در صورت لزوم کمربند ايمنی

برای اطلاعات بیشتر میتواند با لباس کار میهن دوخت تمایس بگیرید. 

3.کارگر تراشکار :

عينک تراشکاری ، کفش ايمنی و در صورت لزوم سربند و مچ بند .

5.جوشکار و کمک جوشکار :

کلاه و کفش ايمنی ، عينک يا ماسک جوشکاری ، پيش بند و آستين و گتر چرمی و در صورت لزوم کمربند ايمنی .

 لباس کار میهن دوخت

6.کارگر رنگ کار يا نقاش :

کلاه گوشی دار پلاستيکی ، دستکش پلاستيکی ، ماسک يکبار مصرف ضد گرد و غبار (ماسک کاغذی) ، چکمه پلاستيکی .

7. کارگر شيشه گر :

عينک حفاظتی ، دستکش و پيش بند چرمی و گتر چرمی

8.کارگر مقني يا چاه کن :

کلاه ايمنی ، دستکش لاستيکی ، چکمه لاستيکی ، ساق بلند ، کمربند ايمنی مجهز به طناب نجات ، چراغ قوه يا چراغ روشنايی سيار با ولتاژ کمتر از 24 ولت ، ماسک مجهز به کپسول اکسيژن و در صورت لزوم ماسک ضد گاز و عينک حفاظتی ضد گرد و غبار .

9. کار با مايعات شيميايی يا اسيدها :

عينک ضد اسيد ، دستکش پلاستيکی ساق بلند ، پوتين پلاستيکی ، ژاکت و پيش بند پلاستيکی .

10. کارگر نجار :

کفش ايمنی ، دستکش چرمی ، ماسک ضد گرد و غبار ، عينک حفاظتی و در صورت لزوم گوشی حفاظتی .

برای آشنایی بیشتر میتوانید با این شماره 66758116 تماس بگیرید.

11.کارگر مکانيک :

عينک تراشکاری ، دستکش چرمی ، کفش ايمنی

12. کارگر ريخته گر و قالب ريز :

کلاه ايمنی ، عينک حفاظتی ، دستکش ، پيش بند و گتر نسوز ، کفش ايمنی و ماسک بخارات مضر.

13. کارگر توربين بخار :

گوشی حفاظتی ، کفش تخت لاستيکی و در صورت لزوم دستکش ايمنی

14. کارگر آهنگر :

کفش ايمنی ، دستکش و پيش بند چرمی ، عينک تراشکاری و در صورت لزوم گوشی حفاظتی .

15. حلبی ساز :

دستکش کف چرمی ، پيش بند چرمی و در صورت نياز کفش ايمنی .

لباس کار

16.کارگر آزمايشگاه :

عينک ضد اسيد ، دستکش پلاستيکی ساق بلند ، پيش بند پلاستيکی و در صورت لزوم گتر حفاظتی ، ماسک حفاظتی بخارات مضر .

17.كارگر معدن:

کلاه ايمنی ، پوتين ايمنی لاستيکی ساق بلند ، ماسک حفاظتی ، دستکش حفاظتی ، چراغ ايمنی معدن و در صورت لزوم کمربند حفاظتی مجهز به طناب نجات

18.کارگر چاپخانه :

دستکش پلاستيکی آزمايشگاه ، پيش بند پلاستيکی ، چکمه پلاستيکی معمولی ، ماسک حفاظی بخارات مضر .

19. کارگر سردخانه :

دستکش حفاظتی ، پيش بند حفاظتی ، لباس کامل سردخانه ، پوتين ايمنی و کلاه حفاظتی .

20. جا به جا کردن اشيا سنگين :

کلاه ايمنی ، دستکش چرمی ، پوتين ايمنی . اگر در معرض سقوط يا پرتاب شدن اجسام قرار داريد بايد کلاه حفاظتی مقاوم و در عين حال سبک بر سر بگذاريد تا آسيب نبيند .

 


ادامه مطلب

توصیف لباس کار

لباس کار به عنوان یکی از وسایل استحفاظی فردی بوده و کلیه کارکنان باید با لباس کار متناسب با محل کار در سر کار حاضر شوند.لباس کار  یک پوشش سراسری تنه، دست و پاها را در مقابل شرایط محیطی محافظت می کند. ساده ترین شکل لباس کار در دو فرم ظاهری بلوز و شلوار یا کاپشن و شلوار (دو تکه) و یا لباس کار یکسره( یک تکه) و از جنس پلی استر پنبه، ویسکوز، کتان، فیلامنت یا ترکیبی از آنها استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با لباس کار میهن دوخت تماس بگیرید.

لباس کار میهن دوخت

بدیهی است که هر چه الیاف به کار رفته در پارچه طبیعی تر باشد، تبادل حرارتی آن بهتر و آسانتر صورت خواهد گرفت. لباس کارهای مخصوص شرایط ویژه که ازجمله لباس کار عایق سرما و رطوبت، لباس کار نسوز و ضد حرارت و لباس کارهای ضد مواد شیمایی و رادیو اکتیو باید از پارچه های مخصوص استفاده شود. مثلا لباس کاری که برای حفاظت در مقابل گرما و حرارت ساخته می شود با پوشش آلمینیوم که تا 90 درصد اشعه مادون قرمز را برگشت می دهد ساخته می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با با این شماره 66758116 تماس بگیرید.

در هر صورت لباس کار بایستی با توجه به خطراتی که در حین کار احتمال دارد که برای کارگر بوجود آید انتخاب شده و به نحوی باید باشد که از بروز صدمات حتی المقدور جلوگیری به عمل آورد.

1.لباس کار باید به اندازه و متناسب با بدن استفاده کننده باشد

2.در صورتی که انجام کار ایجاب نماید که کارکنان آستین لباس کار خود را مستمرا بالا بزنند، بایستی از لباس کار با آستین کوتاه استفاده شود

3.کارکنانی که با ماشین آلات کار می کنند، و یا در کنار ماشین آلات مشغول کارند باید از لباس کاری استفاده کنند که هیچ قسمت از آن باز یا پاره نباشد - آویزان کردن ابزار، کلید، ساعت و نظایر آن اکیدا ممنوع است.

توصیف لباس کار

4.کارکنانی که در محطیهای آلوده به گرد و غبار، مواد قابل اشتعال و انفجار و یا مسموم کننده به کار اشتغال دارند حتی المقدور نباید از لباسهای جیب دار و یا لبه دار( مثل دوبل شلوار) یا استفاده از مغزی دوزی و امثال آن استفاده شود، چون گرد و غبار و مواد مضر مذکور در لبه های لباس باقی می ماند.

 

5.لباس ایمنی مخصوص کارکنانی که با مواد خورنده و یا مضر کار می کنند، باید آب و گاز در آن نفوذ ننماید و جنس لباس کار باید متناسب با نوع ماده و موادی که با آنها کار می کنند انتخاب شود.

6.لباس نسوز مخصوص حفاظت در مقابل حریق بایستی شامل کلاه، دستکش و کفش به صورت یک تکه و سر هم باشد

7.لباس کارکنانی که با مواد اسیدی و رادیو اکتیو، کار می کنند باید یکپارچه ، بدون منفذ همراه با کلاه، کفش، و دستکش مخصوص و غیر قابل نفوذ باشد

8.لباس بارانی باید به صورت کلاه سر خود و از جنس پارچه ضد آب که می توان با آستر نخی (جهت مناطق معتدل) و آستر پشمی یا پشم شیشه (جهت مناطق سردسیر) تهیه شود.

 

 


ادامه مطلب

یکی از قواعدی که باید حتما اجرا شود

یکی از قواعدی که باید در کار حتما اجرا شود پوشیدن لباس کار است چون لباسکار یه امری است که تشخیص افرادی که میخواهند اطلاعات کافی پیدا کنند آسان می شود که در کار باید رعایت شود. نگهبانی هم یکی آن کارهایی است که پوشیدن لباس کار یک امر مهم است که باید حتما لباس کار پوشیده شود تا افراد اطلاعات را راحت بتوانند به دست بیاورند.

ادامه مطلب

مرغوبترین لباس کار جوشکاری

برای یک کسی که در جوشکاری فعالیت دارد یه امری حیاتی است که از لباس کار جوشکاری استفاده کند. لباس کار جوشکاری یه امر مهم در کار است که حتما لازم است که امر انجام شود. لباس کار جوشکاری میتواند یکسره باشد یا جداگانه فقط باید برای حفاظت از جسم استفاده شود و لباس جوشکاری میهن دوخت یکی از مرغوبترین لباس کار جوشکاری را موجود دارد.

ادامه مطلب
قبلی بعدی
بالا